Strategisch leveranciers- en contractmanagement

Naast overleg in de leermiddelenketen en soms aan de onderhandelingstafel, onderhoudt SIVON ook een één-op-één relatie met elke marktpartij. Door elkaar regelmatig te spreken, elkaars belangen te kennen en waar nodig afspraken nog eens te herhalen of aan te scherpen, zorgen we voor een gezonde verstandhouding tussen de scholen en de marktpartijen. Veel processen rond leermiddelen vinden plaats ‘achter de schermen’ bij leveranciers. Soms gaat het om belangen die men liever niet aan gemeenschappelijke tafels deelt. Door partijen regelmatig individueel te spreken, begrijpen we beter hoe deze belangen doorwerken in de dagelijkse leermiddelenpraktijk. 

SIVON sluit voor haar leden veel contracten af voor leermiddelen en leeromgevingen. De operationele uitvoering hiervan ligt meestal bij de school zelf. Het kan voorkomen dat een school vraagtekens heeft bij de wijze waarop de leverancier afspraken in het contract interpreteert en uitvoert. Voor die situaties SIVON fungeert als vraagbaak voor de school en voorziet de school van advies. En mochten signalen breder leven dan bij een enkele school, zal SIVON de signalen bundelen, deze onderzoeken en voorzien van advies. Waar nodig treedt SIVON op als belangenbehartiger van de scholen, richting de leverancier om de afspraken over de uitvoering van het contract kracht bij te zetten of aan te scherpen.  

SIVON aan de onderhandelingstafel
SIVON onderhandelt namens haar leden wanneer individuele marktpartijen onacceptabele voorwaarden opleggen aan het onderwijs. Het kan onder andere gaan over algemene voorwaarden en inkoopvoorwaarden, prijsontwikkeling, informatieveiligheid en privacy, et cetera. Waar het individuele scholen vaak niet lukt om effectief tegenwicht te bieden, kan SIVON meestal rechtstreeks op directieniveau met partijen schakelen. Zo toetsten we de verwerkersovereenkomsten van leermiddelenleveranciers en leerlingadministratiesystemen en zijn we in gesprek over informatiebeveiliging zoals op dit moment bij de leveranciers van de leerlingadministratiesystemen gebeurt.