- Datum: 15 september 2026
- Tijd: 09.00 – 10.00 uur
- Locatie: Online
Hoe creatief mag je zijn met gunningscriteria? En durf jij verder te gaan dan de schriftelijke casus of het standaard plan van aanpak? Tijdens deze online sessie van Netwerk Inkoop ga je hierover in gesprek met collega‑inkopers.
Onder leiding van Ivo van der Molen (Stichting BOOR) verkennen we wat creatieve gunningscriteria in de praktijk betekenen, wanneer je ze kunt inzetten en hoe je de beoordeling daarop inricht. Want gunningscriteria gebruiken we allemaal, maar hoe je ze vormgeeft, daar zit veel meer ruimte in dan de meeste inkopers benutten.
Ivo daagt deelnemers graag uit om buiten de gebaande paden te denken. Zo verving hij bij een aanbesteding de gebruikelijke schriftelijke casus door een interview: inschrijvers moesten ter plekke beschrijven én schetsen hoe zij de opdracht voor zich zagen.
Maar dan rijst meteen de vraag: hoe zorg je voor een objectieve en transparante beoordeling? We gaan in op hoe je beoordelingskaders zo opstelt dat ze meten wat je wilt weten, in plaats van dat ze vooral risicomijdend zijn.
De sessie heeft een interactieve opzet. Er is ruimte om eigen vragen, ervaringen en casussen in te brengen, zodat we van én met elkaar leren.
