terug

Programma van Eisen biedt basis voor selectie GRC-tooling

SIVON heeft een Programma van Eisen (PvE) ontwikkeld voor GRC-tooling. In dit PvE staat beschreven aan welke minimale vereisten een GRC-tool moet voldoen om op deze manier een passende tool en leverancier te selecteren. Er is ook een modelovereenkomst beschikbaar. Deze overeenkomst vormt de verbinding tussen het PvE en de overeenkomst die je met de gekozen leverancier sluit. 

GRC staat voor Governance, Risk en Compliance. GRC-tooling is software die schoolbesturen helpt om informatie over informatiebeveiliging en privacy (IBP), zoals risico’s, maatregelen en verantwoordingsdocumentatie, overzichtelijk en actueel bij te houden. De tooling kan ook ondersteunen bij het bepalen van jouw volwassenheidsniveau op het Normenkader IBP.  

Bij het opstellen van het PvE hebben we zowel de behoeften van schoolbesturen als het aanbod in de markt meegenomen. In een behoeftepeiling van het programma Digitaal Veilig Onderwijs in 2024 gaven schoolbesturen aan behoefte te hebben aan een meer eenduidige manier om de implementatie van het Normenkader IBP te registreren en bij te houden. In 2025 hebben we een marktverkenning uitgevoerd om schoolbesturen inzicht te geven in het aanbod aan GRC-tooling. De informatie uit die marktverkenning hebben we meegenomen in het PvE, zodat de eisen aansluiten bij wat leveranciers in de praktijk wel en niet kunnen bieden.  

Gebruikersgroep

We onderzoeken de mogelijkheid om een gebruikersgroep te starten voor schoolbesturen die al met GRC-tooling werken. In deze groep kunnen deelnemers ervaringen uitwisselen en wensen bespreken.

Wij bundelen deze input en gaan hierover in gesprek met de betreffende leveranciers. Zo krijgen leveranciers een beter beeld van wat schoolbesturen in de praktijk nodig hebben en kunnen zij deze behoeften betrekken bij de verdere ontwikkeling van hun GRC-tooling. De ervaringen en wensen uit de gebruikersgroep helpen ons ook om het PvE actueel te houden. De gebruikersgroep komt circa 2 keer per jaar digitaal samen.

Geef je interesse aan via het aanmeldformulier.

Bekijk alle informatie over GRC-tooling, het Programma van Eisen en de marktverkenning op de informatiepagina: Governance, Risk & Compliance (GRC) – SIVON.